Zigbell

راهنمای راه اندازی فروشگاه پوشاک - بخش اول

کسب و کار پوشاک یکی از کسب وکارهای بسیار مهم و با گردش مالی بسیار بالا در دنیا و حتی در ایران است. کسب وکاری که برپایه یکی از مهمترین نیازهای اساسی مطرح در اقتصاد (یعنی نیاز بشر به پوشاک) شکل گرفته وبا ظهور مد و فرهنگ مدگرایی  ورویکرد زیبایی شناسی عمومی و تخصصی، رشد و توسعه مستمر داشته و در آینده نیز بیش از پیش به بالندگی خود ادامه خواهد داد.
صنعت پوشاک صنعتی کهن و ریشه دار در تاریخ تمدن بشر است و همواره از زمان پیدایش اولین الگوهای پوششی تا به امروز، رشد و توسعه داشته و هرگز از پا نایستاده و همواره تغییرات سیاسی و فرهنگی روز را تبدیل به یک تحول زیبایی‌شناسانه عمیق و تاثیرگذار کرده است. شاید حرکت این صنعت در برهه‌هایی از تاریخ آهسته شده باشد و شاید موقتا متوقف، اما همیشه در سریع‌ترین زمان ممکن از رخوت خارج شده و با یک نوآوری جدید چه درتولید و چه در عرضه محصول به پیش رفته است . انقلاب‌های سیاسی، فرهنگی و حتی فناورانه شکل گرفته‌اند، سیاست‌مداران آمده‌اند و رفته‌اند، جنگ‌ها، بیماری‌های همه گیر بشر را گرفتار کرده اند و صنایع و کسب و کارهای بسیاری از میان رفته‌اند اما تا زمانی که بشر نیاز به پوشش دارد، تمایل به زبیایی دارد و تمایل به منحصربه‌فرد بودن این صنعت پاینده است. کسب و کار پوشاک با وجود تمام تحولات، مسیر خود را ادامه داده و همواره با رویدادهای جدید خود را منطبق کرده و با قدرت به پیش می‌تازد , در دنیای امروز که فناوری های نوین به ویژه ظهور و نفوذ اینترنت و به دنبال آن حضور موثر شبکه‌های اجتماعی در زندگی بشر، منجر به تقویت این کسب و کار شده و حتی امکان ایجاد یک  کسب و کاری خانگی پوشاک و لباس را بهتر، راحت تر و با دامنه مشتریان وسیع تری به اندازه کشور فراهم کرده است.

در سایت گروه تولید Zigbell  تلاش  می‌کنیم شما را به یکی از سطوح مهم این کسب وکار آشنا کنیم که می‌تواند برای هر کسی با هر میزان سرمایه ، کارآمد و ارزش‌آفرین باشد. البته به شرط آنکه مبانی و اصول این کسب وکار را با تمام سادگی ظاهرش فراگرفته و پایبند بوده و از تفکر خلاقانه و تلاش مستمر و هوشمندانه غافل نشد.
این بخش مهم بازار پوشاک همان خرده فروشی با به عبارت ساده تر فروش به مصرف‌کننده است که به صورت فروشگاه لباس، بوتیک، فروشگاه اینترنتی و …  در سطح شهر و کشور با آن‌ها روبرو هستیم.

با ما  در بخش‌های بعدی همراه باشید تا با مراحل و جزییات راه‌اندازی یک کسب و کار پوشاک آشنا شوید.